Eğitim Politikamız

Eğitim Politikamız

Esenyurt Point Özel Güvenlik olarak eğitim politikamız, kursiyerlerimizin en üst düzeyde özel güvenlik eğitimlerini alarak sektöre nitelikli bir şekilde katılmalarını sağlamaktır.

Bu sebeple, özel güvenlik eğitiminin en kritik unsurlarından biri eğitmenlerdir. Kurumumuzda, yaklaşık 120 adet genel kolluk personeli statüsündeki uzman eğitmen görev almaktadır. Eğitim kadromuz, sektörde en az 10 yıl deneyime sahip emniyet müdürleri, emniyet amirleri, komiserler ve polis memurlarından oluşmaktadır. Dolayısıyla, özel güvenlik eğitimlerimiz, tecrübeli bir kadro tarafından sizlere sunulmaktadır.

Eğitmenlerimizin profesyonel ve üst düzey nitelikleri sayesinde, sınav başarı oranlarımız zamanla %98’e kadar yükselmiştir. Hedefimiz, özel güvenlik sektöründe kariyer yapmak isteyen tüm adayları tek bir sınavda başarılı bir şekilde mezun ederek mesleklerine en kısa sürede kazandırmaktır.

Misyonumuz

Nitelikli güvenlik profesyonelleri yetiştirmek. Tecrübeli eğitmenler ve modern yöntemlerle öğrencilerimizi sektöre hazırlamak.

Vizyonumuz

Öncü bir güvenlik eğitim kurumu olmak. Kaliteyi ön planda tutarak sektörde liderliği hedeflemek ve sürekli yenilikçi yaklaşımlarla öğrencilerimize değer katmak.